راه اندازی و پشتیبانی TMG در تبریز

راه اندازی و پشتیبانی TMG در تبریز

از مهم ترین نکات در یک شبکه کامپیوتری در سازمان و یا شرکت ها، امنیت و حفاظت از داده ها و اطلاعات است. یکی از راه های بالا بردن امنیت شبکه، راه اندازی و پشتیبانی TMG در تبریز است. TMG از محصولات ForeFront کمپانی مایکروسافت است که به خوبی در حفاظت از اطلاعات، شما را یاری خواهد کرد. در ادامه سعی داریم که شما را بیشتر با این نرم افزار و ویژگی ها و امکانات آن و البته نحوه نصب و راه اندازی آن آشنا کنیم.

04133324091
09050527732

TMG Server چیست؟

TMG که خلاصه عبارت Microsoft Forefront Threat Management Gateway است، یکی از محصولات ForeFront کمپانی مایکروسافت است. مایکرو سافت محصولات ForeFront را با هدف افزایش امنیت شبکه های کامپیوتری و حفاظت از داده ها و اطلاعات تولید و طراحی کرده است. به طور کلی TMG Server را می توان به عنوان منسجم ترین و قدرتمندترین نرم افزار با پک کاملی از مجموعه ویژگی های حفاظتی و امنیت دانست که با افزایش کارایی همراه شده است.

راه اندازی و پشتیبانی TMG در تبریز پاسخگویی بیشتر نیازهای مدیران شرکت های بزرگ و متوسط می باشد. با استفاده از این نرم افزار، بدون نگرانی در مورد تهدیدات مربوط به امنیت می توانید به خوبی شبکه را مدیریت کنید.  TMG Serverنسخه به روز شده ISA Server 2006 است که وظیفه ایجاد امنیت را بر عهده گرفته است. این نرم افزار در سال 2009 میلادی توسط شرکت مایکروسافت تولید و روانه بازار شد که برای نصب بر روی سیستم عامل Windows Server 2008 تولید شده است.

راه اندازی و پشتیبانی TMG

راه اندازی و پشتیبانی TMG

ویژگی های TMG Server

قبل از آموزش راه اندازی و پشتیبانی TMG ، در این بخش با ویژگی های سرور آن آشنا شویم. افزایش سرعت دسترسی کاربران به اینترنت، ایمنی بالای روابط اینترنتی، کنترل پهنای باند و مدیریت منابع، از نیازهای یک مدیر شرکت است که نرم افزار TMG با توجه به قابلیت های خوبش، می تواند تمامی این امکانات را در دسترس مدیران سازمان ها و شرکت ها قرار دهد که در ادامه با برخی از این ویژگی ها آشنا خواهید شد. از جمله ویژگی های TMG Server می توان به فراهم کردن Load Balancing بین دو شبکه WAN اشاره کرد.

به طور طبیعی، هر بار که شرکت ها نسخه آپدیت و بروز نرم افزارهای مختلف را ارائه می دهند، امکانات و ویژگی های جدید را اضافه خواهند کرد و یا برخی از قسمت ها را ارتقا می دهند. نسخه TMG Server با ویژگی های خوبی همچون قابلیت فیلترینگ در تمام لایه ها شبکه، سیستم پروکسی (Proxy Server)، تعادل بار ترافیک شبکه (Network Load Balance)، پنهان کردن اطلاعات عبوری (Server Cache) و … همراه شده است.

از دیگر ویژگی ها و امکانات راه اندازی و پشتیبانی TMG می توان به مسیریابی بین سگمنت های شبکه (Network Routing)، پشتیبان گیری از شبکه های خصوصی مجازی (VPN Server)، نظارت بر کار کاربران، ثبت عملکرد کاربران و گزارش گیری، ایجاد و مدیریت DMZ، ایجاد مرکز احراز هویت کاربران (CA)، امکان مدیریت دسترسی کاربران به اینترنت، امکان مدیریت و کنترل ترافیک عبوری و … اشاره کرد.

راه اندازی و پشتیبانی TMG توسط سرزمین تعمیر

اگر صاحب سازمان و شرکت های بزرگ هستید و می خواهید امنیت اطلاعات شما حفظ شود، می توانید با نصب و راه اندازی و پشتیبانی TMG در تبریز امنیت شبکه خود را تامین کنید. سرزمین تعمیر در این راستا می تواند یاری رسان خوبی برای شما باشد.

سرزمین تعمیر توسط متخصصان خبره و با تجربه خود، به خوبی می تواند TMG را در کمترین زمان ممکن و با تعرفه های مناسب نصب و راه اندازی کند. سرزمین تعمیر با ارائه خدمات به استان تهران، می تواند کمک رسان خوبی برای امنیت شبکه های سازمان و یا شرکت شما باشد.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

ما قادر به حل هرگونه مشكل هستيم.
مشاوران ما چشم انداز جديدی را از تكنولوژی پيش روي شما خواهند گذاشت.
سرعت، دقت و مشاوره ٢٤ ساعته هديه ما به شماست.

چرا راه اندازی و پشتیبانی TMG در تبریز

اعزام کارشناس مجرب

اعزام کارشناس مجرب

به منظور ارائه بهترين خدمات به شما عزيزان، مجرب ترين كارشناسان و تكنسين ها در اين مجموعه گرد هم آمده اند تا انتظارات شما را برآورده سازند.

پشتیبانی طولانی مدت

پشتیبانی طولانی مدت

تعهد و پشتيبانی همه جانبه و بدون محدوديت زمانی يكی ديگر از الزامات اين مجموعه جهت سرويس دهی به شما عزيزان است.

گارانتی قطعات

به منظور جلب اطمينان مشتريان، بديهی است كه تمامی قطعات دارای گارانتی و ضمانت نامه می باشند.

سرعت انجام کار

سرعت انجام کار

تجربه كارشناسان و تكنسين های اين مجموعه روند بررسی و تعمير را تسريع كرده تا مشكلات در اسرع وقت حل گردند.

مرحله اول نصب و راه اندازی Forefront TMG 2010

نصب و راه اندازی و پشتیبانی TMG در تبریز در سه مرحله انجام خواهد شد که با پیگیری مراحل زیر می توانید به سادگی TMG را نصب و راه اندازی کنید. در مرحله اول نصب و راه اندازی ابتدا DVD Forefront TMG 2010 را در درایو DVD سیستم خود قرار دهید. سپس صفحه خوش آمدید TMG به Microsoft Forefront را مشاهده می کنید. برای شروع نصب Forefront TMG 2010، لطفا در صفحه Welcome بر روی Run Preparation Tool کلیک کنید تا صفحه بعدی باز شود.

در صفحه بعدی روی Next کلیک کنید. صفحه بعدی توافق نامه است، در این صفحه لازم است گزینه I accept terms of the License Agreements را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید. در صفحه بعدی، منتظر نصب و راه اندازی TMG باشید. در صفحه Preparation Complete گزینه Launch Forefront TMG Installation Wizard را انتخاب کنید و سپس لازم است بر روی گزینه Finish کلیک کنید.

مرحله اول نصب و راه اندازی Forefront TMG 2010

مرحله اول نصب و راه اندازی Forefront TMG 2010

مرحله دوم راه اندازی و پشتیبانی TMG

برای ادامه راه اندازی و پشتیبانی TMG در تبریز لازم است مراحل زیر را دنبال کنید. در صفحه Welcome to the Wizard Installation Wizard for Forefront TMG Standard روی Next کلیک کنید. با باز شدن صفحه بعدی لازم است گزینه I accept the terms in the license agreement را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید. در صفحه بعدی لازم است نام کاربری، سازمان و شماره سریال محصول را انتخاب کنید و در نهایت گزینه Next را کلیک کنید.

در مرحله بعدی از راه اندازی و پشتیبانی TMG ، در صفحه Installation Path، مسیر نصب را برای Forefront TMG انتخاب کنید و Next را بزنید. در صفحه تعریف شبکه داخلی (Define Internal Network)، روی افزودن (Add) کلیک کنید. پس از آن لازم است در صفحه Addresses page بر روی Add Adapter کلیک کنید. در صفحه Select Network Adapters، آداپتور شبکه را که نمایانگر شبکه داخلی است انتخاب کنید و بر روی OK کلیک کنید.

در کادر محاوره ای آدرس ها، محدوده آدرس IP را تأیید کنید و OK را بزنید. در صفحه تعریف شبکه داخلی (Define Internal Network)، روی Next کلیک کنید. در صفحه خدمات Services Warning، روی Next کلیک کنید. در صفحه آماده برای نصب برنامه، بر روی Install کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی Install Tab ، نصب Install Forefront TMG Start شروع خواهد شد.

در صفحه Installation Wizard Completed، گزینه Launch Forefront TMG Management when the wizard closes را انتخاب کنید بر روی Finish کلیک کنید. اکنون صفحه Wizard Getting Started را مشاهده خواهیم کرد، روی پیکربندی تنظیمات شبکه (Configure network settings) کلیک کنید.

مرحله دوم راه اندازی و پشتیبانی TMG

مرحله دوم راه اندازی و پشتیبانی TMG

مرحله سوم راه اندازی و پشتیبانی TMG

برای تکمیل راه اندازی و پشتیبانی TMG در تبریز ، در صفحه Welcome to the Network Setup Wizard بر روی Next کلیک کنید. در صفحه Network Template Selection  گزینه Edge firewall را انتخاب کرده و Next را بزنید. در صفحه تنظیمات شبکه محلی LAN (Local Area Network (LAN) Settings)، لازم است در لیست کشویی Network adapter connected to the LAN، گزینه Internal را انتخاب کنید و گزینه Next را بزنید.

در صفحه تنظیمات اینترنت، External را انتخاب کرده و Next را بزنید. سپس در صفحه Complete the Network Setup Wizard، روی Finish کلیک کنید. دوباره صفحه شروع کار Getting Started Wizard باز می شود، این بار باید روی Configure system settings کلیک کنید. در ادامه صفحه Welcome to the System Configuration Wizard باز می شود و لازم است روی Next کلیک کنید.

در صفحه شناسایی میزبان (Host identification)، روی Next کلیک کنید. در صفحه بعدی که مختص به تکمیل تنظیمات بر روی Finish کلیک کنید. دوباره صفحه Getting Started Wizard باز شده و این بار لازم است بر روی Define deployment options کلیک کنید. در ادامه صفحه Welcome to the Deployment Wizard باز می شود که لازم است بر روی Next کلیک کنید.

در صفحه Microsoft Update Setup لازم است گزینه Use the Microsoft Update service to check for updates (recommended) را انتخاب کنید سپس بر روی Next کلیک کنید. در صفحه بعدی (Forefront TMG Protection Features Settings) لازم است بر روی Next کلیک کنید. در صفحه تنظیمات به روز رسانی NIS Signature Update  گزینه Next را بزنید. در صفحه Customer Feedback، روی Next کلیک کنید. در صفحه Microsoft Telemetry Reporting Service گزینه Basic  یا  Advanced را انتخاب کنید سپس بر روی Next کلیک کنید.

در صفحه Completing the Deployment Wizard، روی گزینه Finish کلیک کنید. در آخر در صفحه Getting Started Wizard بر روی close کلیک کنید. در آخر Forefront TMG باز می شود. سپس Forefront TMG را ببندید.

مرحله سوم راه اندازی و پشتیبانی TMG

مرحله سوم راه اندازی و پشتیبانی TMG

تفاوت TMG و Kerio

(Kerio (KERIO CONTROL و TMG از نرم افزارهای قوی امنیت در شبکه هستند که جهت جلوگیری از ویروس ها و تهدیدات شبکه در سازمان مورد استفاده قرار می گیرند. نرم افزار KERIO برای سازمان بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد که مورد هجوم ویروس ها و سایر تهدیدات قرار می گیرد. حال این که TMG جهت کنترل تمامی پروتکل های غیر استاندارد مورد استفاده قرار می گیرد.

Kerio نسبت به TMG یک نرم افزار کوچک است که اصلا نمی توانند هم سطح باشند. در واقع می توان گفت که راه اندازی و پشتیبانی TMG می تواند به سادگی کد های مخرب را تشخیص دهد و بسیار از تهدیدات شبکه را تشخیص دهد. این امر موجب شده که TMG به سادگی می تواند از جنبه های داخلی و خارجی، شبکه را محافظت کند.

TMG در دو نسخه مجزای Standard و Enterprise ارائه شده است. هر کدام از این نسخه ها امکانات خاصی در حوزه امنیت شبکه دارند. نسخه Enterprise این نرم افزار دارای امکاناتی از قبیل Array ، NLB و CARP است که در نسخه استاندارد این ویژگی ها و امکانات وجود ندارد. نا گفته نماند که TMG می تواند به خوبی از ایمیل سرور نیز محافظت کند.

تفاوت TMG و Kerio

تفاوت TMG و Kerio

نهان سازی (Cache) در راه اندازی و پشتیبانی TMG

نهان سازی در شبکه چیست؟ همان طور که از اسمش پیداست، به نهان کردن فایل های کاربران شبکه، نهان سازی گفته می شود. عملیات نهان سازی موجب می شود تا درخواست های تکراری با صرفه جویی در زمان و پهنای باند، صورت پذیرد. حال در ادامه به چند قابلیت نهان سازی در راه اندازی و پشتیبانی TMG اشاره خواهیم کرد.

اولین قابلیت نهان سازی می توان به Automatic & Scheduled Caching اشاره کرد. این ویژگی در Forefront TMG 2010 موجب می شود تا در ساعاتی مشخص، سایت هایی که قبلا ذخیره شده اند، به طور خودکار به روز رسانی شوند. این به روز رسانی معمولا در ساعاتی که ترافیک شبکه کم است رخ خواهد داد. این به روز رسانی با اولیت بندی سایت های محبوب کاربران شبکه انجام خواهد شد. البته مدیر شبکه می تواند ساعات مشخصی را برای به روز رسانی تعیین کند. با این وجود کاربران شبکه همواره سایت های محبوب را به روز شده در اختیار دارند.

دومین ویژگی نهان سازی، Reverse Caching است. این ویژگی اطلاعاتی که یک بار بر روی سرویس دهنده شبکه داخلی در اختیار کاربران قرار می گیرد، را نهان سازی می کند تا در صورت درخواست مجدد، بدون مراجعه به سرویس دهنده وب، در اختیار کاربران قرار دهد. این ویژگی باعث کم شدن بار ترافیک بر روی سرویس دهنده وب خواهد شد.

سومین ویژگی Transparent Cache است که به صورت شفاف قابلیت نهان سازی اطلاعات را انجام خواهد داد. ویژگی بعدی Distributed and Hierarchical Caching است که موجب می شود تا از چندین سرویس دهنده نهان سازی استفاده شود. همه این سرویس دهنده ها به صورت یک بانک اطلاعاتی، محتوا را نهان سازی خواهند کرد. محتوای نهان سازی شده از لحاظ فیزیکی بر روی چندین سرویس دهنده قرار می گیرد و هر کدام قسمتی از اطلاعات را ذخیره می کند.