ارائه راهکارهای امنیتی

امنیت شبکه در تبریز

امنیت شبکه در تبریز – با توجه به تجربه بالایی که تیم متخصص سرزمین تعمیرات دارند و پروژه های مختلفی که انجام داده اند، می توانند بهترین راهکارهای امنیتی را برای شبکه های کامپیوتری ارائه دهند. تجربه و تخصص بالا دیدی کامل و جامع به کارشناسان این مرکز داده است. بنابراین آنها قادرند تمامی جوانب کار را سنجیده و بهترین پیشنهادات را در اختیار شما بگذارند.

04133324091
09050527732

امنیت شبکه چیست؟

هرجا که پای شبکه های کامپیوتری در میان باشد امنیت آنها نیز به موازات اهمیت پیدا می کند. هنگامی که چندین کامپیوتر به طور اشتراکی از منابع مختلف استفاده می کنند طبیعتا آسیب پذیر می شوند. بنابراین باید راهکارهای امنیتی وجود داشته باشد تا بتوان از آنها در مقابل عوامل مخربی همچون هک شدن محافظت نمود. اما اینکه اصطلاح امنیت شبکه چیست، موضوعی است که در ادامه خواهید دانست.

امنیت شبکه به مجموعه ای از اقدامات و فعالیت ها گفته می شود که برای ایمن سازی بستر شبکه انجام می شود. ارائه راهکارهای امنیتی از بروز مشکلات مختلف در شبکه جلوگیری کرده و از آن حفاظت می کند. این راهکارها می تواند در قالب های مختلف سخت افزار یا نرم افزاری انجام شود. اما در بیشتر مواقع ایجاد امنیت در شبکه های کامپیوتری توسط رول (قوانین) صورت می گیرد.

ارائه راهکارهای امنیتی شبکه در تبریز

ارائه راهکارهای امنیتی شبکه در تبریز

رول ها نیز مجموعه ای از دستورالعمل ها و وظایف مختلف هستند که در قالب سیستم های سخت افزاری یا نرم افزار قابل تعریف می باشند. در واقع این رول ها هستند که نقش هر چیزی را مشخص کرده و وظیفه آن در قبال امنیت شبکه را تعریف می کند.

ارائه راهکارهای امنیتی

در ادامه لیستی از انواع راهکارهای امنیتی که می توان برای یک شبکه به کار برد داده شده است. البته برخی از این موارد شاید بسیار جزیی و نه چندان مهم به نظر برسند. اما برای داشتن یک شبکه ایمن بهتر است به تمامی این نکات توجه داشته و آنها را پیاده سازی کنید. چنان چه برای اجرای این راهکارهای امنیتی به مشکل برخورده اید، اصلا جای نگرانی نیست. زیرا خدمات مشاوره و پشتیبانی سرزمین تعمیرات در کنار شماست.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

ما قادر به حل هرگونه مشكل هستيم.
مشاوران ما چشم انداز جديدی را از تكنولوژی پيش روي شما خواهند گذاشت.
سرعت، دقت و مشاوره ٢٤ ساعته هديه ما به شماست.

چرا امنیت شبکه در تبریز

اعزام کارشناس مجرب

اعزام کارشناس مجرب

به منظور ارائه بهترين خدمات به شما عزيزان، مجرب ترين كارشناسان و تكنسين ها در اين مجموعه گرد هم آمده اند تا انتظارات شما را برآورده سازند.

پشتیبانی طولانی مدت

پشتیبانی طولانی مدت

تعهد و پشتيبانی همه جانبه و بدون محدوديت زمانی يكی ديگر از الزامات اين مجموعه جهت سرويس دهی به شما عزيزان است.

گارانتی قطعات

به منظور جلب اطمينان مشتريان، بديهی است كه تمامی قطعات دارای گارانتی و ضمانت نامه می باشند.

سرعت انجام کار

سرعت انجام کار

تجربه كارشناسان و تكنسين های اين مجموعه روند بررسی و تعمير را تسريع كرده تا مشكلات در اسرع وقت حل گردند.

کنترل دسترسی ها، اولین راهکار برای حفظ امنیت شبکه

امنیت شبکه در تبریز – اگر می خواهید امنیت شبکه حفظ شود باید بر روی پورت هایی که می توانند به آن دسترسی داشته باشند نظارت کامل صورت گیرد. مهم نیست که شبکه بزرگ است یا کوچک، عمومی است یا خصوصی. در هر صورت باید برای دسترسی به شبکه محدودیت هایی وجود داشته باشد. یعنی تنها افراد یا دستگاه هایی بتوانند به شبکه متصل شوند که اجازه داشته باشند.

اعمال محدودیت دسترسی بر روی شبکه های کامپیوتری از راه های مختلفی همچون تعریف مک آدرس یا IP امکان پذیر است. بدین ترتیب تنها کسانی یا دستگاه هایی می توانند وارد شبکه شوند که آدرس و مجوزهای لازم در اختیار آنها قرار داده شده است. یک راه ساده اما تکمیلی دیگر برای حفظ امنیت شبکه و کنترل دسترسی ها غیر فعال سازی است. البته غیر فعال کردن پورت ها و سرویس هایی که مطمئن هستید مورد استفاده قرار نمی گیرند.

برای حفظ امنیت شبکه ، آنتی ویروس و آنتی بدافزار را فراموش نکنید.

ویروس ها و بدافزارها از موارد خطرناکی هستند که می توانند امنیت شبکه را مختل کنند. این گونه نرم افزارهای مخرب گاهی به صورت کاملا پنهان عمل کرده و زیرساخت ها و منابع اطلاعاتی شبکه را مورد حمله قرار می دهند. بنابراین یکی از راهکارهای امنیت شبکه استفاده از برنامه های آنتی ویروس و آنتی بدافزار است. البته به تناسب اندازه شبکه آنتی ویروس هم باید قوی تر انتخاب شود.

به علاوه پروسه نصب آنتی ویروس را به دقت چک کرده و مطمئن شوید که حتما بروز رسانی می شود. این برنامه های کاربردی با بروز رسانی منظم و با استفاده از رول ها و دستوراتی که در آنها به کار رفته به مقابله با ویروس ها می روند. یک آنتی ویروس قوی و خوب وجود برنامه های مخرب را تشخیص داده و مانع از عملکرد آنها می شود. بدین ترتیب امنیت شبکه تا حد زیادی وابسته به استفاده از برنامه های ضد ویروس است. البته در نظر داشته باشید که برنامه ای که نصب می کنید جامع بوده و شامل آنتی بدافزار نیز باشد. زیرا بین ویروس و بدافزار تفاوت هایی وجود دارد.

توجه به استاندارد DLP، یکی دیگر از راهکارهای بالا بردن امنیت شبکه

هنگامی که صحبت از ارائه راهکارهای امنیتی پیش می آید نمی توان از DLP صرف نظر نمود. حتما این سوال برایتان ایجاد شده که DLP چیست؟. در واقع DLP مخفف عبارت Data Loss Prevention است که معنای آن پیشگیری از دست دادن داده می شود. یعنی هنگامی که یک شبکه طراحی می شود تیم امنیتی باید تمامی تدابیر لازم را در نظر بگیرند تا اطلاعات محرمانه و مهم توسط افراد موجود در شبکه یا دیگر افراد به خارج از آن درز نکند.

استاندارد DLP

استاندارد DLP

برای این منظور راهکارها و استانداردهای مختلفی وجود دارد که باید توسط یک تیم متخصص و حرفه ای پیاده سازی شوند. از این رو توصیه می گردد در چنین مواردی حفظ امنیت شبکه های سازمانی و اداری خود را به مراکز معتبری همچون سرزمین تعمیرات بسپارید. تیم حرفه ای این شرکت با تسلط بر آخرین راهکارها و استانداردهای روز دنیا در زمینه DLP امنیت را برای شبکه های کامپیوتری به ارمغان می آورند.

امنیت نرم افزارها باید چک شود

امنیت یک شبکه تنها شامل نصب آنتی ویروس یا جلوگیری از درز اطلاعات نیست. بلکه نرم افزارهایی که در نودهای شبکه نیز نصب می شود حائز اهمیت است. نرم افزارهای کاربردی به دو شکل تحت وب و کامپیوتری در دسترس می باشند. در مورد اول برای اجرای برنامه وجود اینترنت ضروری است اما مورد دوم به اینترنت نیازی ندارد.

اما موضوع مهم اینجاست که نرم افزارهایی که در شبکه مورد استفاده قرار می گیرند باید طبق اصول امنیتی نوشته شده باشند. مشکلات امنیتی در نرم افزارها در قالب خطا یا همان باگ ها خود را نشان می دهد. برای رفع این مشکل نیز راهکارهای متنوعی وجود دارد و یک تیم امنیتی حرفه ای می تواند به راحتی آن را حل کند. البته بد نیست بدانید که خوب بودن یک نرم افزار تنها وابسته به ساختار آن نیست و عوامل دیگری همچون فریم، سرویس ها و رک ها نیز در آن تاثیر دارند.

تعیین معیارها برای عملکردهای مجاز

یکی از راهکارهای تامین امنیت شبکه در تبریز تعیین معیار برای عملکردهای مجاز در شبکه است. یعنی تیم امنیتی باید معیارهایی برای رفتارهای مجاز در شبکه تعریف کند. بدین ترتیب هرگونه عملکرد خلاف این معیارها غیر طبیعی شناخته شده و به معنای زنگ خطری برای ایمن بودن شبکه است. معیارهای لازم برای رفتارهای طبیعی بر اساس اهداف شبکه، گستردگی آن و دیگر فاکتورها تعیین می شوند.

تعیین معیارها برای عملکردهای مجاز

تعیین معیارها برای عملکردهای مجاز

بررسی نقاط ضعف شبکه

اگر به دنبال راهکارهای امنیت شبکه های کامپیوتری هستید باید در این زمینه با افراد متخصص مشورت کنید. باید از یک تیم امنیتی متخصص مانند سرزمین تعمیرات بخواهید شبکه کامپیوتری مورد نظر شما را از هر نظر بررسی کرده و نقاط آسیب پذیر آن را شناسایی کنند. با شناسایی نقاط ضعف یک سیستم می توان اقدامات لازم برای رفع آنها را انجام داده و تهدیدات احتمالی را از بین برد.

با فایروال امنیت شبکه را ارتقا دهید

فایروال یا دیوار آتش یکی از بهترین راهکارها برای افزایش امنیت در شبکه های کامپیوتری است. فایروال به صورت نرم افزاری و یا سخت افزار موجود است. البته برخی از فایروال ها نیز ترکیبی از هردو می باشد. این سپر امنیتی به خوبی می تواند دسترسی به شبکه را کنترل کرده و مانع از ورود نودهای بیگانه و هکرها به شبکه شود. البته در نظر داشته باشید به منظور عملکرد بهینه، فایروال باید بروز بوده و رول های آن متناسب با اهداف شبکه نوشته شده باشد.

یک دیوار آتش مناسب به خوبی می تواند درخواست های مغایر با معیارهای شبکه را مسدود کند. همچنین می تواند در مقابله با دسترسی های غیر مجاز و حملات DDOS ( تکذیب سرویس) عملکرد قابل قبولی ارائه دهد. بنابراین تیم امنیت یک شبکه نباید نصب فایروال را فراموش کنند.

استفاده از شبکه های خصوصی مجازی

یکی دیگر از راه های تامین امنیت شبکه استفاده از شبکه های مجازی مانند SSL VPN و IPSEC VPN است. در این گونه شبکه های مجازی می توان اطلاعات و فعالیت ها را رمز نگاری نمود. بدین ترتیب تراکنش ها در شبکه های مجازی در بستری ایمن انجام گرفته و تنها افراد مجاز قادر به رمزگشایی هستند.

مدیریت تهدیدها با کمک یک شرکت مشاور امنیتی

سازمان هایی که فعالیت آنها بر اساس شبکه های کامپیوتری استوار است می توانند با شرکت هایی همچون سرزمین تعمیرات تماس گرفته و در زمینه امور امنیت شبکه مشورت بگیرند. این شرکت ها می توانند راهکارها و برنامه هایی مناسب پیشنهاد بدهند. برنامه هایی که با استفاده از آنها می توانید مدیریت بهتری بر روی منابع داشته و تهدیدات شبکه را به موقع شناسایی کنید.

حفظ امنیت شبکه در تبریز با سرزمین تعمیرات

امنیت شبکه در تبریز – کارشناسان سرزمین تعمیرات با تکیه بر تجربه و تخصصی که دارند می توانند بهترین راهکارهای امنیتی را برای شبکه های کامپیوتری خصوصی یا عمومی ارائه دهند. اقدامات امنیتی در این شرکت را می توان به دو دسته راه حل های جامع و خاص تقسیم بندی نمود. راهکارهای جامع شامل پیشنهاداتی کلی است که برای تمامی شبکه ها جوابگو است. اما راهکارهای خصوصی متناسب با اهداف شبکه و سازمان ارائه می شود.

حفظ امنیت شبکه با سرزمین تعمیرات

حفظ امنیت شبکه با سرزمین تعمیرات

برخی از راهکارهای جامع عبارتند از؛ بهینه سازی عملکردها کلاینت و سرورها، ارزیابی تهدیدات احتمالی برای شبکه، توافق نامه برای ارائه فوری خدمات امنیتی، بهینه سازی IP و مسیرسازی، آزمودن سیستم های امنیتی با سعی در شکستن آنها و چندین و چند راه حل متنوع دیگر که به خوبی می توانند امنیت هر گونه شبکه کامپیوتری را تضمین کنند.

همچنین راهکارهای خصوصی در سرزمین تعمیرات نیز بر اساس نیاز مشتری و توقعاتی که از شبکه و امنیت آن دارد، ارائه می شود. مانند ارائه یک راهکار متناسب با مسائل موجود در یک سازمان یا ترکیب چند راه حل امنیتی. اما در نهایت آنچه واضح و عیان است حفظ امنیت شبکه های کامپیوتری است. این موضوع به هیچ عنوان شوخی بردار نیست و باید برای تامین این هدف با متخصصان خبره مشورت کنید.