تعمیرات کامپیوتر در محل

نصب مودم در تبریز

نصب مودم در تبریز از جمله امکاناتی است که می تواند مشکل عدم اتصال به اینترنت را برای همیشه حل کند. امروزه در بسیاری از مشاغل استفاده از اینترنت حرف اول را می زند. همچنین شبکه های فراگیر اداری وابسته به اینترنت است. از طرفی استفاده از اینترنت در منازل نیز امری متداول می باشد. بنابراین قطع و وصل شدن اینترنت یکی از مشکلاتی است که می تواند روند انجام کارها را در ادارات یا منازل به تعویق بیندازد.

04133324091
09050527732

راه اندازی مودم و نصب اینترنت، آن هم توسط افراد حرفه ای می تواند برای همیشه منجر به رفع مشکل قطعی اینترنت شود. همچنین استفاده از مودم و اینترنت ADSL نسبت به خرید بسته های دیتا به صرفه تر می باشد. بنابراین همین حالا شما نیز برای نصب مودم و رفع مشکل قطعی اینترنت اقدام کنید. خبر خوب اینکه می توانید با کمک تیم متخصص سرزمین تعمیرات از امکان نصب مودم در تبریز نیز برخوردار شوید.

تفاوت بین اینترنت ADSL و DSL

شاید شما نیز تا کنون عباراتی نظیر مودم ADSL، اینترنت ADSL یا مودم DSL را شنیده باشید. اما آیا تا کنون به تفاوت این دو کلمه بسیار مشابه فکر کرده اید. به اینکه این دو نوع اینترنت چه تفاوت هایی با هم دارند. ما قصد داریم در ادامه این موضوع را واشکافی کرده و شما را با این دو مبحث به طور دقیق آشنا سازیم.

DSL به نوعی تکنیک گفته می شود که از آن برای ارائه سرویس اینترنت به کاربران استفاده می شود. اینترنت ADSL نیز در واقع زیر شاخه ای از DSL است. در این روش از پهنای باند بدون استفاده خطوط تلفن استفاده می شود. به این صورت که تماس های تلفنی برای انتقال نیاز به فرکانس های پایین دارند. از این رو فرکانس های بالای باندهای تلفن بلا استفاده باقی می مانند.

تفاوت بین اینترنت ADSL و DSL

تفاوت بین اینترنت ADSL و DSL

در روش DSL شرکت ارائه دهنده اینترنت سوییچ هایی در مخابرات قرار داده و اینترنت را با استفاده از فرکانس های بالای پهنای باند به دست مصرف کنندگان می رساند. در این روش برای استفاده از اینترنت نیاز به ابزار خاصی نیست و تنها یک مودم کافی است. بنابراین با نصب مودم در تبریز می توانید از اینترنت DSL استفاده کنید. سرعت در این روش بستگی به فاصله دارد. یعنی هر چه فاصله تا مودم کمتر باشد سرعت بیشتر است.

یکی از برتری هایی که فناوری DSL به روش های Dial UP استفاده همزمان از خطوط تلفن است. یعنی این نوع اتصال به اینترنت خطوط تلفن را اشغال نکرده و این دو ارتباط تداخلی با هم ندارند. بنابراین یک خط تلفن همزمان می تواند هم به اینترنت وصل باشد و هم مکالمه با آن صورت بگیرد. همچنین سرعت انتقال در این روش بسیار بیشتر از روش Dial Up است.

حال تکنولوژی DSL بر اساس تفاوت در فاکتورهایی همچون سرعت انتقال اطلاعات و عدم تقارن یا تقارن بین آپلود و دانلود به شاخه هایی مختلفی تقسیم می شود که ADSL یکی از آنهاست. تفاوت ADSL با دیگر روش های اتصال به اینترنت عدم تقارن در آپلود و دانلود اطلاعات است. در این روش سرعت دانلود بین 1.5 تا 9 مگابایت است. در حالی که سرعت آپلود یا همان ارسال اطلاعات به اینترنت حداکثر 1.5 مگابایت است.

امروزه استفاده از ADSL در بسیاری از مراکز تجاری، اداری و مسکونی رواج یافته و از این روش برای رفع مشکل سرعت اینترنت و عدم اتصال به اینترنت استفاده می شود. بنابراین در کنار آن وجود موسساتی که بتوانند نصب مودم در تبریز را به کاملترین حد ممکن انجام دهند امری ضروری است.

مزایای نصب مودم

راه اندازی مودم و نصب اینترنت، آن هم توسط افراد حرفه ای می تواند برای همیشه منجر به رفع مشکل قطعی اینترنت شود. همچنین استفاده از مودم و اینترنت ADSL نسبت به خرید بسته های دیتا به صرفه تر می باشد. بنابراین همین حالا شما نیز برای نصب مودم و رفع مشکل قطعی اینترنت اقدام کنید. خبر خوب اینکه می توانید با کمک تیم متخصص سرزمین تعمیرات از امکان نصب مودم در تبریز نیز برخوردار شوید.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

ما قادر به حل هرگونه مشكل هستيم.
مشاوران ما چشم انداز جديدی را از تكنولوژی پيش روي شما خواهند گذاشت.
سرعت، دقت و مشاوره ٢٤ ساعته هديه ما به شماست.

چرا نصب مودم در تبریز

اعزام کارشناس مجرب

اعزام کارشناس مجرب

به منظور ارائه بهترين خدمات به شما عزيزان، مجرب ترين كارشناسان و تكنسين ها در اين مجموعه گرد هم آمده اند تا انتظارات شما را برآورده سازند.

پشتیبانی طولانی مدت

پشتیبانی طولانی مدت

تعهد و پشتيبانی همه جانبه و بدون محدوديت زمانی يكی ديگر از الزامات اين مجموعه جهت سرويس دهی به شما عزيزان است.

گارانتی قطعات

به منظور جلب اطمينان مشتريان، بديهی است كه تمامی قطعات دارای گارانتی و ضمانت نامه می باشند.

سرعت انجام کار

سرعت انجام کار

تجربه كارشناسان و تكنسين های اين مجموعه روند بررسی و تعمير را تسريع كرده تا مشكلات در اسرع وقت حل گردند.

مزایای نصب مودم در تبریز

نصب مودم در محل کار یا منزل در تبریز می تواند بسیاری از مشکلات اتصال به اینترنت را رفع کند. خوبی این روش آن است که کاربر همیشه اینترنت پر سرعت در اختیار داشته و نیاز نیست که شماره گیری با تلفن انجام شود. همچنین اینترنتی که با این روش در اختیار کاربران قرار می گیرد از نظر هزینه ارزان تر و ماندگارتر از سایر روش ها است. از این رو می توان گفت صرفه اقتصادی نیز دارد.

مزایای نصب مودم در محل

مزایای نصب مودم در محل

نصب اینترنت با استفاده از مودم خط تلفن را اشغال نمی کند. یعنی می توانید از اینترنت پر سرعت استفاده کنید و در همان حال از تلفن برای مکالمه یا ارسال فکس استفاده کنید. همچنین استفاده از این روش نیاز به سیم کشی جدید ندارد. یعنی شما می توانید با همان سیم کشی تلفن مودم را نصب کرده و از اینترنت بهره مند شوید. به علاوه چندین دستگاه می توانند همزمان به مودم وصل شوند.

از دیگر مزایای نصب مودم در تبریز می توان به سریع بودن اشاره نمود. یعنی برقراری ارتباط با مودم پیچیدگی خاصی ندارد و نصب مودم زمان زیادی نمی برد. البته نصب مودم در محل اصولی دارد که باید رعایت شود. وگرنه برقراری ارتباط با اینترنت به مشکل برمی خورد. بنابراین بهتر است که پس از خرید مودم برای نصب آن از کارشناسان مطمئن مرکز سرزمین تعمیرات استفاده کنید.

با نصب مودم در تبریز مانند روش های Dial Up یا دیتا مجبور به پرداخت قبض تلفن ثابت یا موبایل نیستید. بلکه کافی است یک حق اشتراک ماهانه خریداری کرده و بعد از اتمام ترافیک آن را شارژ کنید. به علاوه این روش قابل رمزگذاری است و شکستن رمز آن به سادگی امکان پذیر نیست. از این رو امکان سوء استفاده افراد متخلف و سودجو نیز به حداقل می رسد.

بهترین مکان برای نصب مودم در محل کجاست؟

همانطور که گفته شد نصب مودم در محل مزایای بسیاری دارد. اما یک عیب یا بهتر است بگوییم محدودیت نیز دارد. آن هم اینکه هر چه فاصله نسبت به مودم دورتر باشد سرعت آن کاهش می یابد. بنابراین بهتر است محل نصب مودم در محل کار یا منزل به درستی تنظیم شود، تا دسترسی کاربران در تمامی قسمت ها یکسان باشد. بهترین مکان برای نصب مودم و رفع مشکل قطعی اینترنت مرکز خانه یا اداره است.

علت این توصیه آن است که وقتی مودم در وسط مکان مورد نظر قرار می گیرد فرکانس ها به طور یکسان و متناسب در سراسر محل مورد نظر انتشار می یابند. بدین ترتیب هر کس در هر جایی که باشد از سرعت برابری برای دسترسی به اینترنت برخوردار می شود. البته اینکه مودم بهتر است کجا قرار بگیرد نیازمند یک بررسی تخصصی است. به همین جهت بهتر است برای نصب مودم در محل از کارشناسان سرزمین تعمیرات کمک بگیرید.

البته اگر به جای مودم تک آنتن از یک مودم دو آنتن برای نصب اینترنت استفاده کنید قطعا سرعت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. استفاده از یک مودم دو آنتن می تواند باعث رفع مشکل قطعی اینترنت شود. اما به هر حال اگر در حال حاضر نمی توانید چنین مودمی تهیه کنید می توانید با مرکز مشاوره سرزمین تعمیرات تماس بگیرید. کارشناسان این شرکت می توانند راهکارهایی کاربردی و موثر برای افزایش سرعت اینترنت در اختیار شما قرار دهند.

بهترین مکان برای نصب مودم در محل کجاست؟

بهترین مکان برای نصب مودم در محل کجاست؟

 

برای دفع امواج مودم  از کاکتوس استفاده کنید.

یکی از مضرات ناگزیر مودم ها امواجی است که از آنها ساتع می شود. از آنجا اتصال به اینترنت توسط فرکانس هایی است که مودم به سراسر محیط ارسال می کند، حذف این امواج امکان پذیر نیست. قرار گرفتن بیش از حد در مسیر این امواج می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در بدن افراد شود. از جمله اینکه روشن بودن مداوم مودم باعث سردرد می شود.

اما برای رفع این مشکل راهکارهای ساده ای وجود دارد. راهکاری که هم خطر امواج مودم را رفع می کند و هم اینکه زیبایی و طراوت را به محیط خانه یا محل کار می بخشد. در این روش ساده کافی است یک یا چند کاکتوس را نزدیک مودم قرار دهید. تحقیقات نشان داده کاکتوس امواج مضر مودم را جذب کرده و مانع از پخش آنها در محیط می شود.

برای دفع امواج مودم  از کاکتوس استفاده کنید.

برای دفع امواج مودم  از کاکتوس استفاده کنید.

 

هنگام خرید مودم باید به چه نکاتی توجه کنید.

برای رفع مشکل اینترنت مودم ها پیشنهادات موثری هستند. با نصب مودم در تبریز می توانید رفع مشکل سرعت اینترنت و همچنین قطع شدن مداوم آن را مشاهده کنید. اما پیش از آن باید مودم مناسب و مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای خرید مودم باید به نکات بسیاری توجه کنید تا بعدها بالاترین کارایی را برای شما داشته باشد. پیش از هر چیزی باید مشخص کنید که چه نوع مودمی می خواهید.

زیرا مودم ها به دو دسته کابلی و بی سیم تقسیم می شوند. شما باید بر اساس نیاز و شرایط مکانی که قرار است مودم نصب شود یکی از این دو نوع را انتخاب کنید. همچنین مودم ها دارای دو فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز هستند. مودم های دسته اول برد بیشتری دارند و از موانعی همچون دیوار بهتر عبور می کنند. اما در عوض در مقابل پارازیت دیگر اشیا الکترونیک ضعیف تر عمل می کنند.

برعکس مودم های 5 گیگاهرتز برد کمتری دارند اما سرعت آنها بیشتر است. همچنین در برابر پارازیت و تداخل امواج مقاومت بیشتری دارند. کاربر پیش از نصب مودم در محل باید مشخص کند که کدام ویژگی بیشتر برایش مهم است. می خواهد تنها به رفع مشکل سرعت اینترنت بپردازد و پوشش فاصله های دورتر مد نظرش نیست، یا اینکه هدف چیز دیگری است.

همچنین پورت مودم ها نیز متفاوت است. برخی از مودم ها سرعتی معادل هزار بیت بر ثانیه دارند و برخی دیگر تنها 100 مگابیت بر ثانیه اطلاعات جا به جا می کنند. این نکته که کدام یک از این سرعت ها نیاز شما را رفع می کند باید در نظر گرفته شود. نکته دیگر تعداد آنتن های مودم است. اگر می خواهید رفع مشکل قطعی اینترنت هر چه بهتر انجام گیرد بهتر است مودم هایی خریداری کنید که آنتن های بیشتری دارند.

هنگام خرید مودم باید به چه نکاتی توجه کنید.

هنگام خرید مودم باید به چه نکاتی توجه کنید.

البته برای خرید یک مودم نکات ریز و درشت بسیاری وجود دارد. برای آگاهی از شرایط انتخاب بهترین مودم و نیز نصب مودم در تبریز به بهترین و دقیق ترین شکل می توانید از سرزمین تعمیرات یاری بخواهید. این موسسه همواره در کنار کاربران کامپیوتر بوده و در تمامی مسائل مربوط به رایانه کارگشای آنان می باشد.