Internet Security and Acceleration Server

راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز

سرور ISA مخفف کلمه Internet Security and Acceleration Server به معنای امنیت اینترنت و سرور شتاب است. این فایروال مبتنی بر مایکروسافت ویندوز است که امنیت و ثبات را به سیستم عامل رایانه و فایل های آن افزوده است. فایروال ISA Server از شبکه داخلی شما می تواند به خوبی محافظت کند. ISA Server برنامه قدرتمند برای ارتقا و امنیت شبکه است که در ادامه با مفهوم آن، ویژگی ها و امکانات و همچنین نحوه راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز آشنا خواهید شد.

04133324091
09050527732

ISA چیست؟

کمپانی مایکروسافت نرم افزارهای متعددی را در زمینه Microsoft Server Systems عرضه کرده. این نرم افزارها وظیفه اصلیشان ارائه سرویس های متعدد در راستای ارتباطات شبکه ای است که امنیت را برعهده دارند. در ادامه قصد داریم سرور کنترل ارتباط، ISA Server را معرفی کنیم.

راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز

راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز

در ابتدای لازم است بدانیم که ISA چیست؟ همان طور که گفته شد، ISA Server مخفف عبارت Internet Security And Acceleration Server است. ISA Server یکی از نرم افزار های تولید شده توسط کمپانی مایکروسافت است که جهت بالا بردن امنیت در شبکه ها و همچنین در ارتباطات و دسترسی به اینترنت ساخته شده است.

همان طور که می دانید، امنیت اطلاعات یکی از مهمترین مسائل در شبکه هاست، از این رو لازم است نرم افزارهای امنیتی همچون ISA Server را بر روی سیستم های خود نصب کنیم تا از دسترسی هکرها و ویروس ها در امان باشیم. نسخه ISA Server نسبت به نسخه قبلی خود به نام Microsoft proxy server یازده بار سریع تر عمل می کند. نرم افزار ISA Server معمولا با اکثر سیستم عامل ها سازگاری دارد، اما بهتر است بر روی سیستم عامل ویندوز نصب شود تا بیشترین بهره وری را داشته باشد.

ISA Server  یک دیواره آتش پیشرفته است که دارای امکان Cach یا نهان سازی می باشد. راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز به مدیر شبکه اجازه می دهد تا به بهترین نحو ممکن، شبکه را از لحاظ امنیتی مدیریت کند. ISA سرور امنیت بسیار بالای دارد که از ویژگی های خوب آن می توان به استفاده آسان و سریع و همچنین امکان برقراری ارتباط بین شبکه های مختلف اشاره کرد.

ویژگی های ISA Server

از جمله مزایایی راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز می توان به کارایی بالاتر و مدیریت بهتر شبکه اشاره کرد. از دیگر ویژگی های خوب ISA Server می توان به کاهش ترافیک در شبکه اشاره کرد. این کاهش ترافیک داده ها موجب افزایش پهنای باند شده که پاسخ دهی بهتر را به درخواست های شبکه در پی خواهد داشت. ISA Server می تواند دسترسی کاربران و اپلیکیشن ها را محدود کند که این به مدیریت بهتر شبکه کمک خواهد کرد.

این برنامه به عنوان راه حلی برای ایجاد شبکه های مجازی و نهان سازی (cache) امکان دسترسی سریع به صفحات وب را فراهم خواهد کرد. از دیگر ویژگی های می توان به ایجاد یک دیواره آتش در لایه Application شبکه، نظارت دایمی خود بر پروتکل امنیتی SSL، فیلتر کردن درخواست های Http و … اشاره کرد.

اگر یک شرکت بخواهد دسترسی یک سری از کارمندان خود را با سیستم های درونی از طریق VPN برقرار کند و نخواهد به سایر سیستم ها دسترسی داشته باشند و یا برای جلوگیری از ارسال ویروس ها، سد محکم به نام ISA یاری رسان آن ها خواهد بود. این سرویس مجراهای دسترسی را بررسی کرده و در صورت ارسال اطلاعات مخرب، ارتباط را قطع خواهد کرد.

اگر یک شرکت قصد ایجاد یک سیستم مرکزی به عنوان بانک اطلاعاتی داشته باشد، ISA با قرار دادن در هر شعبه و در دفتر مرکزی، می تواند به خوبی نقل و انتقالات را زیر نظر داشته باشد. از این رو هر یک از شعبه ها می توانند به یک سری از اطلاعات محدود دسترسی داشته باشند.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

ما قادر به حل هرگونه مشكل هستيم.
مشاوران ما چشم انداز جديدی را از تكنولوژی پيش روي شما خواهند گذاشت.
سرعت، دقت و مشاوره ٢٤ ساعته هديه ما به شماست.

چرا راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز

اعزام کارشناس مجرب

اعزام کارشناس مجرب

به منظور ارائه بهترين خدمات به شما عزيزان، مجرب ترين كارشناسان و تكنسين ها در اين مجموعه گرد هم آمده اند تا انتظارات شما را برآورده سازند.

پشتیبانی طولانی مدت

پشتیبانی طولانی مدت

تعهد و پشتيبانی همه جانبه و بدون محدوديت زمانی يكی ديگر از الزامات اين مجموعه جهت سرويس دهی به شما عزيزان است.

گارانتی قطعات

به منظور جلب اطمينان مشتريان، بديهی است كه تمامی قطعات دارای گارانتی و ضمانت نامه می باشند.

سرعت انجام کار

سرعت انجام کار

تجربه كارشناسان و تكنسين های اين مجموعه روند بررسی و تعمير را تسريع كرده تا مشكلات در اسرع وقت حل گردند.

از مهمترین مسائلی که در نصب ISA باید مورد توجه قرار گیرد

راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز – از مهمترین مسائلی که در راه اندازی و پشتیبانی ISA باید مورد توجه قرار گیرد می توان به مستحکم سازی سیستم عامل، مدیریت آپدیت ها، موقعیت فیزیکی سرور، حفاظت از اطلاعات، مشخص کردن عضویت در Domain و فعال بودن سرویس هایی که برای اجرای صحیح ISA Server نیاز است، اشاره کرد. حال در ادامه بیشتر این مباحث را بسط خواهیم داد.

برای سروری که می خواهید برنامه ISA را بر روی آن نصب کنید، به روز رسانی سیستم عال می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. برای کارایی بهتر و البته امنیت بالا، باید تمامی آپدیت ها برای وینذوز را چک کنید. از دیگر مسائلی که در این حوزه می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد، مکان قرار گیری سیستمی است که ISA Server بر روی آن نصب می شود. این سیستم با توجه به اینکه نقش اساسی را برای فایروال و Cache کردن اطلاعات ایفا می کند، باید در جای امنی قرار گیرد.

از مهمترین مسائلی که در نصب ISA باید مورد توجه قرار گیرد

از مهمترین مسائلی که در نصب ISA باید مورد توجه قرار گیرد

حتما سعی کنید که اطلاعات و رمزها محرمانه باشند. آرایه های ISA Serve هر کدام دارای اطلاعات مهم رمز شده ای است که حفاظت از آن ها بسیار حیاتی است. پس از اینکه افراد غیر مجاز به سیستم دسترسی داشتند لازم است برای حفاظت از اطلاعات حیاتی، تمامی رمز عبور ها تغییر کنند.

در راه اندازی و پشتیبانی ISA، لازم است مشخص کنید که ISA Server قرار است در  Domain باشد یا درWorkgroup و یا اینکه عضوی خارجی از شبکه باشد. اگر ISA Server برای حفاظت کلی از شبکه است، لازم است آن را در آرایه ای خارج از شبکه نصب کنید تا از بیرون به حفاظت از اطلاعات بپردازد. اما اگر ISA Server به عنوان Policy های کاربری در یک دامین استفاده شود، لازم است عضوی از Domain باشد. البته ناگفته نماند که می توانید ISA Server را عضوی از Workgroup قرار دهید.

در نهایت لازم است که از فعال بودن سرویس های مورد نیاز برای اجرای درست ISA Server اطمینان حاصل کنید. برخی از سرویس ها لازم است در حالت اتوماتیک باشند و برخی دیگر در حالت دستی یا Manual. شاید در ابتدا نصب این برنامه ساده به نظر برسد، اما دارای پیچیدگی هایی است. برای نصب اصولی این نرم افزار لازم است مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول نصب نرم افزار ISA

راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز – در اینجا با مراحل نصب و راه اندازی ISA آشنا خواهیم شد. برای راه اندازی و پشتیبانی ISA ابتدا لازم است دیسک CD-ROM ISA Server را در درایو دیسک کامپیوتر خود قرار دهید. روی فایل “ISAAutorun.exe” دوبار کلیک کنید. این فایل پس از درج CD سرور ISA نشان داده می شود. پس از کلیک بر روی این فایل، اولین صفحه که بر روی سیستم نمایش داده می شود، صفحه Welcome to the Microsoft ISA Server installation است. در اینجا هیچ تنضیماتی لازم نیست اعمال شود و تنها کافی است بر روی Continue کلیک کنید.

در ادامه برای راه اندازی و پشتیبانی ISA لازم است CD Key را در قسمت مشخص شده CD Key تایپ کرده و Continue را برای ادامه انتخاب کنید. صفحه بعدی که ظاهر می شود، Product ID یا شناسه سیستم را نمایش می دهد. در این مرحله لازم است Product ID را یادداشت کنید و بر روی دکمه OK کلیک کنید. روی I Agree به معنی من موافقم واقع در پنجره راه اندازی Microsoft ISA Server کلیک کنید. در صفحه بعدی لازم است بر روی Full Installation کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Yes کلیک کنید.

با نمایان شدن صفحه Microsoft ISA Server Setup window بر روی سیستم خود لازم است integrate mode را انتخاب کنید و پس از آن بر روی گزینه Continue کلیک کنید. پس از آن در صفحه بعدی لازم است در قسمت درایو، گزینه NTFS را انتخاب کنید. در قسمت Cache size لازم میزان حافظه پنهان سیستم خود را وارد کنید و بر روی تنظیمات (Set) کلیک کنید. در انتها لازم است بر روی OK کلیک کنید.

مرحله اول نصب نرم افزار ISA

مرحله اول نصب نرم افزار ISA

مرحله دوم نصب نرم افزار ISA

راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز – پس از انجام مرحله به مرحله موارد فوق، لازم است در پنجره Local Address Table گزینه Table Construction را انتخاب کنید. در این مرحله لازم است تیک مربوط به Add the following private ranges را بردارید. در صفحه Add address ranges based on the Windows Routing Table یک checkmark اضافه کنید. لازم است علامت تیک را در گزینه External Interface حذف کنید. همچنین لازم است تیک گزینه Internal Interface را اضافه کنید.

برای ادامه راه اندازی و پشتیبانی ISA لازم است که بر روی گزینه ok در قسمت های Local Address Table و ISA Server Setup dialog box کلیک کنید تا تنظیمات دلخواه شما اعمال شود. در صفحه LAT بعد از گذراندن لیست محدوده IP داخلی، بر روی OK کلیک کنید. در صفحه بعدی لازم است تیک Start ISA Server Getting Started Wizard را حذف کنید. کادر هشدار را که به شما می گوید ویندوز ناپایدار می شود (Windows will become unstable) را ببندید و سپس در پنجره Launch ISA Management Tools گزینه ok را انتخاب کنید.

برای کامل شدن مراحل راه اندازی و پشتیبانی ISA، لازم است در صفحه پاپ آپ (pops up)، گزینه ok را کلیک کنید. هنگامی که کادری در مورد راه اندازی موفق به شروع یک یا چند سرویس نمایان شد لازم است دوباره بر روی ok کلیک کنید. اکنون ISA Server Pack 1 را نصب می کنید.

مرحله دوم نصب نرم افزار ISA

مرحله دوم نصب نرم افزار ISA

مرحله سوم نصب نرم افزار ISA

برای ادامه نصب و راه اندازی و پشتیبانی ISA لازم است به آدرس http://www.microsoft.com/isaserver/downloads/sp1.asp بروید و ISA Server Service Pack 1 را بدست آورید. در این صفحه وب، فایل ISA Server Service Pack 1 را دانلود کنید و فایل ISA Server را کپی کنید.

روی پرونده isasp1.exe دو بار کلیک کنید (ISA Server Service Pack 1 تحت این عنوان بارگیری می شود) و چه درایو را می خواهید Service Pack در آن نصب شود را تایپ کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید Service Pack در کامپیوتر شما در درایو C نصب شود، عبارت C: \ ISASP1 را تایپ کنید. در نهایت ok را انتخاب کنید. پس از آن در صفحه بعدی بر روی I Agree کلیک کنید.

برای راه اندازی مجدد رایانه خود و تکمیل نصب، در کادر Microsoft ISA Server Update Setup، گزینه ok را انتخاب کنید. ISA Server Service Pack 1 اکنون در سرور ISA شما نصب شده است.

مرحله سوم نصب نرم افزار ISA

مرحله سوم نصب نرم افزار ISA

خدمات راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز

برای بالا بردن امنیت اطلاعات شبکه، که یکی از مسائل مهم در نصب و راه اندازی شبکه است و مدیریت شبکه را ساده تر می کند، راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز مورد نیاز است. در سرزمین تعمیر خدمات مربوط به نصب و پشتیبانی ISA در اختیار شما قرار می گیرد. سرزمین تعمیر با ارائه مشاوره در زمینه نصب و راه اندازی ISA توسط متخصصان خبره، کار را برای شما بسیار ساده تر خواهد کرد.

حال سوال این است که چرا سرزمین تعمیر را برای راه اندازی و پشتیبانی ISA در تبریز را به شما پیشهاد می کنیم؟ سرزمین تعمیر با ارائه خدمات مختلف به شهر تبریز می تواند تمامی مشکلات مربوط به شبکه های کامپیوتری و سایر زمینه ها را به سادگی و در مدت زمانی کم برای شما حل کند. سرزمین تعمیر سعی دارد با کمترین تعرفه، نصب و راه اندازی برنامه ها و نرم افزارهای مختلف را به بهترین و بهینه ترین حالت ممکن برای سازمان و یا شرکت های شما انجام دهد و در حوزه های مختلف، با ارائه مشاورهای تخصصی، مشکلات شما را حل کند.