ریکاوری اطلاعات هارد

ریکاوری اطلاعات هارد در تبریز

ریکاوری اطلاعات هارد دیسک در تبریز از جمله اقدامات تخصصی در زمینه تعمیرات کامپیوتر است. انجام این امر نیازمند دانش فنی بالا در زمینه بازیابی اطلاعات است. برداشتن یک گام غلط می تواند اطلاعات را برای همیشه نابود کرده و بازیابی آن را ناممکن سازد. بنابراین اگر به هر دلیلی اطلاعات هارد خود را از دست داده اید حتما با کارشناسان ریکاوری سرزمین تعمیرات تماس بگیرید و این کار مهم و تخصصی را به آنها بسپارید.

04133324091
09050527732

انواع هارد و نحوه عملکرد آنها

در یک دسته بندی کلی می توان هارد را به دسته هاردهای داخل سیستم و هارد اکسترنال تقسیم نمود. هارد دیسک یا دیسک سخت یکی از اجزای سخت افزاری کامپیوتر است که داخل کیس تعبیه می شود. اطلاعات بر روی بخش هایی به نام پلاتر ذخیره می شوند. این پلاترها از طریق چرخیدن سریع شارهای مغناطیسی خود را حفظ می کنند.

ریکاوری اطلاعات

ریکاوری اطلاعات

یک هد خواندن – نوشتن مسئول دسترسی اطلاعات هارد است. این هد از پلاترها فاصله داشته و به کمک فرآیندهای مغناطیسی اطلاعات را وارد می کند یا می خواند. هر عاملی که باعث از بین رفتن فاصله بین هد و پلاترهای هارد دیسک شود خطر از دست دادن اطلاعات را افزایش می دهد. در صورتی که این مشکل دیر عیب یابی شود ممکن بازیابی اطلاعات هارد دیسک غیر ممکن شود.

هاردهای اکسترنال یا خارجی نوع دیگری از حافظه می باشند که محبوبیت زیادی در بین کاربران دارند. این هاردها قابل جا به جایی بوده و معمولا حجم بالایی دارند. استفاده از آنها راحت هستند و می توان آنها را بین چمد دستگاه به اشتراک گذاشت و اطلاعات را رد و بدل نمود. ضمن آنکه تقریبا با هر دستگاه دیجیتالی سازگاری دارند. اما شاید کمتر کسی بداند که این هاردهای اکسترنال دوست داشتنی تا چه اندازه حساس و شکننده هستند.

عملکرد هارد اکسترنال نیز شبیه به هارد سیستم است. با این تفاوت که این نوع هارد از چند دیسک فلزی تشکیل شده که اطلاعات بر روی آنها ذخیره می شوند. هر یک از این دیسک ها هد مخصوص به خود را دارند. هدها توسط یک برد الکتریکی کوچک که در قسمت زیرین هارد قرار دارد، کنترل می شوند. ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال در تبریز نیز نیازمند تخصص و مهارت است.

چه عواملی باعث از بین رفتن اطلاعات هارد می شود؟

ضربه و آسیب های فیزیکی یکی از عواملی است که می تواند باعث آسیب دیدن و از بین رفتن اطلاعات هارد شود. به عنوان مثال هارد اکسترنال در برابر سقوط از ارتفاع یا ضربه بسیار حساس است. در صورت وقوع چنین اتفاقاتی معمولا قطاع ها از بین می برند. قطاع ها نیز محل ذخیره اطلاعات هستند. بنابراین آسیب های فیزیکی یکی از عواملی است که ممکن است کاربر را ناچار به ریکاوری اطلاعات هارد کند.

ویروس ها و بدافزارها از دیگر عوامل تهدید کننده هارد هستند. بسیاری از افراد عقیده دارند ویروس ها تاثیری بر روی هارد ندارند و نمی توانند عملکرد آن را مختل کنند. از این رو بدون آنکه آنتی ویروس قابل اطمینانی داشته باشند، بی ملاحظه به اینترنت وصل می شوند یا هر گونه برنامه دمو و غیر اصل را نصب می کنند. غافل از آنکه برخی از ویروس ها و باج افزارها مستقیما به هارد حمله می کنند. آنها می توانند اطلاعات هارد را پاک کنند یا باعث قفل شدن آن شوند.

ریکاوری هارد

ریکاوری هارد

وجود گرد و غبار بیش از حد در کیس می تواند باعث داغ شدن هارد کامپیوتر شود. این داغی بیش از حد نیز یکی از دلایل آسیب رسانی به هارد دیسک است. بنابراین اگر هر چند وقت یک بار سیستم خود را پاکسازی اساسی نکنید، ممکن است بعد از مدتی مجبور به بازیابی اطلاعات هارد دیسک شوید. جالب است که استفاده نکردن طولانی مدت از هارد نیز می تواند باعث خرابی و پاک شدن اطلاعات شود.

نوسانات برق هم عاملی موثر در خرابی هارد دیسک یا هارد اکسترنال است. اگر برق متصل به سیستم دچار نوسانات شدید شود هارد دیسک بیشترین آسیب را از این ناحیه می بیند. در نهایت یکی از دلایل عمده پاک شدن یا فرمت هارد دیسک یا هارد اکسترنال خطاهای انسانی است. چه بسیار مواقعی که کاربر سهوا هارد دیسک یا هارد اکسترنال را فرمت کرده و تمامی اطلاعات آن را از بین برده است.

ریکاوری اطلاعات هارد به چه معناست؟

ریکاوری اطلاعات هارد به مجموعه اقداماتی گفته می شود که به منظور بازگرداندن اطلاعات از دست رفته انجام می شود. ریکاوری یا همان بازیابی اطلاعات هارد دیسک یا هارد اکسترنال با استفاده از برنامه های ویژه ای انجام شده و یک کار کاملا تخصصی است.

 یک متخصص بازیابی اطلاعات باید به تمامی تکنیک ها و ریزه کاری های بازیابی مسلط باشد. فرآیند ریکاوری پا به پای توسعه هاردها تغییر می کند. بنابراین شخصی که کارش ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال یا هارد دیسک است باید از آخرین متدهای روز دنیا در این زمینه مطلع باشد تا بتواند اطلاعات بیشتری را باز گرداند.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

ما قادر به حل هرگونه مشكل هستيم.
مشاوران ما چشم انداز جديدی را از تكنولوژی پيش روي شما خواهند گذاشت.
سرعت، دقت و مشاوره ٢٤ ساعته هديه ما به شماست.

چرا ریکاوری اطلاعات هارد در تبریز

اعزام کارشناس مجرب

اعزام کارشناس مجرب

به منظور ارائه بهترين خدمات به شما عزيزان، مجرب ترين كارشناسان و تكنسين ها در اين مجموعه گرد هم آمده اند تا انتظارات شما را برآورده سازند.

پشتیبانی طولانی مدت

پشتیبانی طولانی مدت

تعهد و پشتيبانی همه جانبه و بدون محدوديت زمانی يكی ديگر از الزامات اين مجموعه جهت سرويس دهی به شما عزيزان است.

گارانتی قطعات

به منظور جلب اطمينان مشتريان، بديهی است كه تمامی قطعات دارای گارانتی و ضمانت نامه می باشند.

سرعت انجام کار

سرعت انجام کار

تجربه كارشناسان و تكنسين های اين مجموعه روند بررسی و تعمير را تسريع كرده تا مشكلات در اسرع وقت حل گردند.

آیا کاربر غیر حرفه ای می تواند اطلاعات هارد خود را بازیابی کند؟

در قسمت قبل دلایل مختلف پاک شدن هارد بیان گردید. بی شک از دست دادن اطلاعات هارد به هر علتی که باشد اتفاقی ناگوار و وحشتناک است. اطلاعات روی هارد ممکن است عکس های یادگاری قدیمی یا پروژه های دانشگاهی باشد. در مواردی ممکن است هارد حاوی اطلاعات مهمی از یافته های علمی و صنعتی یا اسرار محرمانه شغلی باشد. تمامی این موارد بار استرس فراوانی به کاربر وارد شده و باعث می شود اقداماتی عجولانه برای بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال انجام دهد.

بازیابی اطلاعات هارد

بازیابی اطلاعات هارد

برخی از کاربران سراغ اینترنت رفته و برنامه هایی تحت عنوان بازیابی هارد دانلود می کنند. به خیال آنکه بتوانند اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی کنند. اما غافل از آنکه انجام غیر اصولی ریکاوری می تواند نتیجه عکس به دنبال داشته باشد. زیرا اغلب این برنامه های رایگان قدرت کافی برای بازیابی اطلاعات هارد دیسک را ندارند و انجام این کار نیازمند برنامه های اورجینال و قدرتمند است.

برخی دیگر ممکن است دستکاری خود سیستم را شروع کرده و از طریق یک سری اطلاعات ناقص و کلنجار رفتن با برنامه های مربوط به هارد سعی کنند اطلاعات را بازگردانند. در این حالت اگر کاربر تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشد با یک کلیک اشتباه بر روی گزینه نادرست باز هم ممکن است تمام اطلاعات خود را برای همیشه به باد دهد. بنابراین اکیدا توصیه می شود ریکاوری اطلاعات هارد را به افراد کاردان بسپارید.

البته این بدان معنا نیست که یک کاربر نمی تواند بازیابی اطلاعات هارد کامپیوترش را انجام دهد. تنها در صورتی که این شخص اطلاعات کافی و نیز ابزارهای لازم و قدرتمند برای ریکاوری را در اختیار داشته باشد می تواند این ریسک را پذیرفته و بدون کمک از مراکز تخصصی بازیابی را انجام دهد. اما حتی در این شرایط نیز توصیه می شود از خدمات مشاوره سرزمین تعمیرات در زمینه ریکاوری اطلاعات هارد دیسک در تبریز استفاده کنید.

طبق تحقیقات به عمل آمده در 60 درصد مواردی که اطلاعات هارد قابل بازیابی نبوده اند، پای افراد آماتور و بی تجربه در میان بوده است. متاسفانه این افراد با انجام کارهای غیر اصولی و نادرست باعث شده اند اطلاعات دیگر قابل بازیابی نباشند. از این رو در انتخاب افرادی که ریکاوری اطلاعات هارد در تبریز را به آنها می سپارید نهایت دقت را به کار ببرید.

مزایای ریکاوری اطلاعات هارد دیسک

تصور کنید امکان ریکاوری اطلاعات هارد در تبریز وجود نداشت. در این صورت یک فاجعه رخ می داد. زیرا قطعا روزانه حجم عظیمی از اطلاعات خصوصی، کاری، علمی و … سهوا یا عمدا از بین می رفت. اما خوشبختانه نرم افزارهایی وجود دارد که می تواند هارد را نجات داده و آن را دوباره به زندگی برگرداند. البته به شرط آنکه عمل بازیابی را به افراد خبره و اهل فن بسپارید.

بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات

در واقع بازیابی اطلاعات هارد به معنای فرصتی برای جبران اشتباه است. زیرا به شما امکان می دهد اطلاعات از دست رفته را بازگردانید. حتی در این فرآیند ممکن است اطلاعاتی بازیابی شوند که از یاد رفته و به فراموشی سپرده شده اند. زیرا کاربر به آنها دسترسی نداشت و گمان می کرد به طور کامل از بین رفته اند.

سرزمین تعمیرات مفتخر است این مژده را به ساکنان محترم تهران بدهد که کارشناسان این مرکز قادرند عمل ریکاوری اطلاعات هارد را تا 95 درصد انجام دهند. تکنیسین های این مرکز از آخرین متدها برای بازیابی استفاده کرده و از هر نظر به کار خود مسلط هستند. تنها کافی است به محض مشاهده نشانه های خرابی در هارد کار غیر حرفه ای انجام ندهید و هارد را به مهندسین سرزمین تعمیرات بسپارید.

پیش از ریکاوری اطلاعات هارد چه کارهایی باید انجام دهید.

همانطور که گفته شد اگر به هر دلیلی اطلاعات هارد از بین رفته یا دسترسی به آنها امکان پذیر نیست هیچ کار غیر علمی و خودسرانه ای انجام ندهید. اما این بدان معنا نیست که باید سیستم را به حال خود رها کنید. بلکه شما نیز در این مرحله وظایفی به عهده دارید. اول اینکه اگر هنگام روشن کردن سیستم صدای بیب و بوق های خیلی بلند و غیرمتعارفی شنیدید به احتمال فراوان هارد دچار اشکال شده است.

در چنین شرایطی کامپیوتر را خاموش کرده و دیگر روشن نکنید. در مقابل با سرزمین تعمیرات تماس گرفته و مشاوره ها و خدمات لازم را دریافت کنید. همچنین اگر بعد از روشن شدن کامپیوت صفحه آبی ویندوز چند بار بالا آمد توصیه می شود باز هم همین اقدامات را انجام دهید.

اگر در حین نصب ویندوز یا هر کار دیگر یکی از پارتیشن های هارد را حذف کردید، همان جا کار را با کامپیوتر را متوقف کرده و تحت هیچ شرایطی اطلاعات جدید روی هارد ذخیره نکنید. زیرا انجام این کار معمولا ریکاوری اطلاعات هارد در تبریز را غیرممکن می سازد.

کلام آخر اینکه اگر می خواهید گذرتان به مراکز بازیابی اطلاعات هارد دیسک نیفتد بهتر است یک سری اصول ساده را رعایت کنید. از جمله اینکه هنگام استفاده از هارد اکسترنال آن را در جای مطمئنی قرار دهید. هارد را تحت فشار نگه داری نکنید. کیس را هر چند وقت یک بار تمیز کنید. عملکرد فن را کنترل کنید  به پیغام های سیستم توجه کنید.