رفع مشکل شبکه در تبریز

رفع مشکل شبکه در تبریز

با ظهور فناوری های جدید، مشاغل به طور مداوم به دنبال راه هایی برای مدرن سازی کسب و کارهای خود هستند و در این راستا سعی کرده اند از شبکه کامپیوتری بهره ببرند. اما باید بدانیم که نگه داشتن همه چیز کار ساده ای نیست و گاهی با مشکلاتی روبرو خواهیم شد. رفع مشکل شبکه چیزی است که باید به دنبال آن بود.

04133324091
09050527732

برای رفع مشکلات پیش آمده برای شبکه های کامپیوتری ابتدا لازم است با ایرادهای مختلف آن ها آشنا شویم. در این متن سعی شده تا این مشکلات به طور کامل مورد بحث قرار گیرند و راهکارهای ماهرانه و تخصصی ارائه شود تا شما بتوانید به سادگی ایرادات پیش آمده شبکه را حل کنید. وقتی سخن از رفع مشکل شبکه به میان می آید، به این معنی است که امکان اتصال و ارتباط بین دو یا چند سیستم قطع شده است.

رفع مشکل شبکه در تبریز

رفع مشکل شبکه در تبریز

بررسی سخت افزاری رفع مشکل شبکه

وقتی شبکه با مشکل رو به رو می شود، در اولین اقدام لازم است قسمت های سخت افزاری شبکه را بررسی کنید و مطمئن شوید که تمامی قسمت ها به خوبی وظیفه ی خود را انجام می دهند. ابتدا سراغ کابل های اترنت بروید و اتصال آن ها را بررسی کنید. گاهی تنها جدا شدن کابل از سوکت می تواند قطع کننده این اتصال باشد که به سادگی حل خواهد شد.

البته اگر تمامی کابل ها متصل بودند، حتما پیچ خوردگی کابل ها و یا ضربه دیدگی آن ها را نیز بررسی کنید. گاهی وارد شدن ضربه به کابل ها می تواند به سادگی اتصال بین دو سیستم شبکه را قطع کند. گام بعدی برای پیدا کردن و رفع مشکل شبکه، بررسی مودم و راه اندازی مجدد آن می باشد. با این کار از کارکرد صحیح مودم مطمئن خواهید شد. در این مرحله حتما به چراغ های روتر توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که همگی چراغ ها سبز هستند.

عملکرد کند سیستم

یکی از رایج ترین موضوعات شبکه ای که شبکه های تجاری با آن دست و پنجه نرم می کنند، برنامه های کند است. این اتفاق می افتد به ویژه هنگامی که کامپیوتر برای اولین بار روشن شده و به شبکه متصل می شود. در بیشتر موارد، این مشکل شبکه به دلیل استفاده از پهنای باند سنگین ایجاد می شود. در موارد دیگر، می تواند به دلیل کمبود فضای هارد دیسک، اجرای برنامه های زیاد به طور همزمان یا باز کردن تعداد زیادی تب مرورگر باشد.

عملکرد کند سیستم

عملکرد کند سیستم

سعی کنید رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید. گاهی اوقات، تنظیم مجدد سریع بلافاصله باعث رفع مشکل شبکه شبکه می شود. با انجام این کار حافظه سیستم (RAM) شما پاک خواهد شد. در صورت استفاده از راه اندازی مجدد، به یاد داشته باشید که کامپیوتر خود را خاموش کنید. اگر این راه حل کمک نمی کند، زمان آن رسیده که هارد دیسک خود را بررسی کنید.

اگر باز هم مشکل وجود دارد لازم است پرونده ها و برنامه های غیر ضروری را از سیستم خود حدف کنید. اما اگر رایانه شما هنوز به کندی کار می کند، ممکن است زمان آن باشد که رم خود را به روز کنید تا رایانه شما حافظه بیشتری داشته باشد.

تماس با متحصصان و کارشناسان

می توان گفت که  رفع مشکل شبکه ها می تواند بسیار گسترده باشد و یا در برخی مواقع به سادگی قابل حل نباشد، در این مواقع لازم است با کارشناسان متخصص این حوزه مشورت کنید. شما می توانید با کارشناسان متخصص سرزمین تعمیر تماس بگیرید تا آن ها در سریع ترین زمان ممکن راهکارهای نوآورانه و مقرون به صرفه را پیشنهاد کنند تا شما بتوانید به سادگی اقدام به رفع مشکل شبکه در تبریز کنید.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

ما قادر به حل هرگونه مشكل هستيم.
مشاوران ما چشم انداز جديدی را از تكنولوژی پيش روي شما خواهند گذاشت.
سرعت، دقت و مشاوره ٢٤ ساعته هديه ما به شماست.

چرا رفع مشکل شبکه در تبریز

اعزام کارشناس مجرب

اعزام کارشناس مجرب

به منظور ارائه بهترين خدمات به شما عزيزان، مجرب ترين كارشناسان و تكنسين ها در اين مجموعه گرد هم آمده اند تا انتظارات شما را برآورده سازند.

پشتیبانی طولانی مدت

پشتیبانی طولانی مدت

تعهد و پشتيبانی همه جانبه و بدون محدوديت زمانی يكی ديگر از الزامات اين مجموعه جهت سرويس دهی به شما عزيزان است.

گارانتی قطعات

به منظور جلب اطمينان مشتريان، بديهی است كه تمامی قطعات دارای گارانتی و ضمانت نامه می باشند.

سرعت انجام کار

سرعت انجام کار

تجربه كارشناسان و تكنسين های اين مجموعه روند بررسی و تعمير را تسريع كرده تا مشكلات در اسرع وقت حل گردند.

تنظیمات مربوط به آدرس IP

اگر انجام موارد فوق، باعث رفع مشکل شبکه حل نشود، می توانید تنظیمات مربوط به IP را بررسی کنید. اگر سیستم های کامپیوتری خود را در شبکه قرار می دهید، برای راه اندازی یک IP به آن اختصاص داده می شود. این IP برای اتصال سایر سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای انجام این تنظیمات لازم است به بخش تنظیمات ویندوز بروید و گزینه Network & Internet را پیدا کنید. در این قسمت بر روی گزینه Change adapter options کلیک کنید. سپس در این قسمت لازم است بر روی نام شبکه مورد نظر کلیک کنید تا پنجره جدید باز شود.

پس از انجام این مراحل بر روی  Properties کلیک کنید. در این قسمت اگر گزینه های Obtain an IP address automatically و Obtain DNS server address تیک زده نشده، آن ها را انتخاب کنید. پس از انجام این کارها، این مراحل را برای Internet Protocol Version 6 نیز تکرار کنید.

دریافت IP

گاهی در هنگام اتصال، سیستم عامل شما یک هشدار برای شما ارسال کرده است که می گوید آدرس از سرور DHCP دریافت نشده است. شما فقط وضعیت آداپتور شبکه را بررسی کرده اید و متوجه شده اید که در واقع هیچ آدرس IP یافت نمی شود. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است این اتفاق بیفتد. ممکن است سرور DHCP از آدرس خارج باشد، ممکن است دستگاه تنظیم شده از آدرس استاتیک استفاده کند نه از آدرس DHCP و یا شاید درخواست DHCP از دستگاه هرگز به سرور نرسد. در هر صورت مراحل زیر کارهایی است که ما باید انجام دهیم.

کارت رابط شبکه (NIC) را بررسی کنید. برای این منظور لازم است ابتدا بر روی دکمه Start کلیک کنید و کلمه Run را سرچ کنید و بر روی آن کلیک کنید. پس از باز شدن این پنجره عبارت devmgmt.msc را تایپ کرده و بر روی ok کلیک کنید. با این کار پنجره “Device Manager” باز می شود. در این پنجره سعی کنید عبارت “Network Adapters” را پیدا کنید. اگر در کنار آن مثلثی به رنگ زرد مشاهده می کنید نشان دهنده وجود مشکل است.

دریافت IP

دریافت IP

یک بار با فعال و غیر فعال کردن کارت شبکه گاهی مشکل حل خواهد شد. برای این منظور لازم است ابتدا کلیک راست کنید و گزینه “Disable device” را انتخاب کنید. دوباره با کلیک راست این بار ” Enable device” را انتخاب کنید. اگر با این کار علامت مثلث زرد رنگ محو شد، مشکل حل شده ولی اگر هنوز مثلث حذف نشده، نشان از آن دارد که یک مشکل سخت افزاری وجود دارد.

دیده نشدن کامپیوتر در شبکه

زمانی که کامپیوتر شما در شبکه نمایش داده نمی شود ممکن است مربوط به تنظیمات File and Printer Sharing باشد. ابتدا به قسمت Network and Sharing Center در کنترل پنل بروید و در سمت چپ بر روی گزینه Change advanced sharing settings کلیک کنید. با باز کردن تب Private، مطمئن شوید که گزینه های Network Discovery، file and printer sharing و allow Windows to manage homegroup connections فعال هستند.

گاهی برای مشکل شبکه به Workgroup  مربوط است. در یک شبکه کامپیوتری باید همه سیستم ها Workgroup یا Homegroup برابری داشته باشند. برای تغییر نام کامپیوتر در شبکه می توانید بر روی گزینه Advanced System Settings کلیک کنید و نام کامپیوتر در شبکه را تغییر دهید. از دیگر گزینه های دیده نشدن کامپیوتر می توان به تنظیمات فایروال اشاره کرد. اگر رفع مشکل شبکه مربوط به این قسمت باشد در تنظیمات Windows Firewall، گزینه Allow an app or feature through the firewall را بزنید. پس از آن لازم است File and Printer Sharing را انتخاب کنید.

گاهی این دیده نشدن سیستم می تواند بر اثر تنظیمات روتر باشد. برخی از مودم ها برای افزایش امنیت، در شبکه مخفی می مانند. با مراجعه به دفترچه راهنمای مودم می توانید نسبت به رفع مشکل شبکه اقدام کنید.

عدم اتصال شبکه

مشکل شبکه شاید از عدم اتصال باشد. اتصال شاید از آزار دهنده ترین و ناامیدکننده ترین مسائل شبکه باشد. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا شبکه شما مشکل اتصال دارد. بنابراین، اگر رایانه شما پیغام خطای “عدم اتصال” را به شما نشان می دهد مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله 1: کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید. راه اندازی مجدد اغلب می تواند باعث رفع مشکل شبکه شود. اگر قبلاً این کار را امتحان کرده اید، به مرحله 2 بروید.

مرحله 2: روتر یا مودم خود را مجدداً راه اندازی کنید. گاهی به سادگی با خاموش و روشن کردن روتر یا مودم مشکل حل خواهد شد. اگر  رفع مشکل شبکه میسر نشد، به مرحله 3 بروید.

مرحله 3: اگر از طریق کابل اترنت به شبکه خود وصل شده اید، کابل را جدا کرده و دوباره وصل کنید. در صورت لزوم، کابل شبکه خود را با یک کابل جدید یا متفاوت جایگزین کنید تا ببینید علت این مسئله چیست.

مرحله 4: اگر وقتی این خطا را مشاهده کردید از طریق Wi-Fi متصل شده اید، این احتمال وجود دارد که آداپتور شبکه در تلاش باشد انرژی را ذخیره کند. این کار را با یافتن شبکه و مرکز اشتراک گذاری در صفحه کنترل متوقف کنید. با کلیک راست بر روی ” Wi-Fi Connection” گزینه ی ” Properties” را انتخاب کنید. روی ” Configure” کلیک کنید و تب ” Power Management” را پیدا کنید. گزینه ای را که رایانه شما را برای صرفه جویی در مصرف برق خاموش کرده غیر فعال کنید.

مرحله 5: اگر همه این موارد را امتحان کرده اید و هنوز هیچ ارتباطی وجود ندارد، روتر خود را جدا کنید و کامپیوتر خود را مستقیماً به مودم خود وصل کنید. اگر این مسئله را حل کند، احتمالاً روتر شما خراب است.

مرحله 6: یکی دیگر از راه های حل مشکل اتصال اینترنت، بروز رسانی درایو شبکه است. برای انجام این کار لازم است به device manager مراجعه کنید و آداپتور شبکه را باز کنید و گزینه Update drive را انتخاب کنید. البته گاهی این مشکل با حذف و نصب دوباره درایو حل خواهد شد. غیر فعال کردن فایروال و آنتی ویروس ها نیز گاهی مشکل اتصال به اینترنت را بر طرف خواهند کرد. اگر با انجام دستورات بالا مشکل اتصال حل نشد، می توانید برای رفع مشکل شبکه از تنظیم مجدد شبکه استفاده کنید.

اگر خطا باقی مانده است و شبکه هنوز خراب است، برای کمک به ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه تماس حاصل کنید.

عدم اتصال شبکه

عدم اتصال شبکه

بررسی ویروس های شبکه و از بین بردن آن ها

ویروس های شبکه می توانند یک شبکه رایانه ای را به طور کامل غیرفعال کنند. گاهی  رفع مشکل شبکه می تواند با حذف این ویروس ها انجام شود. ویروس ها از طیف گسترده ای از منابع مانند نامه الکترونیکی، نرم افزارهای مخرب و حتی رسانه های اجتماعی وارد سیستم شبکه می شوند. از بین بردن ویروس از شبکه یک چالش واقعی است زیرا ویروس ها می توانند در هر رایانه ای پنهان شوند. برای از بین بردن ویروس ها اطمینان حاصل کنید که برنامه های آنتی ویروس شما به روز هستند و قادر به اسکن پرونده های مخفی و کلیه برنامه های در حال اجرا هستند.

از کلیه پرونده های سیستم خود با استفاده از ابزارهای لازم نسخه پشتیبان تهیه کنید. با تهیه نسخه پشتیبان کامل از سیستم، اطمینان حاصل می شود که داده های شما از بین نمی روند و شبکه پایدار خواهد ماند. گزینه “Restore System” ویندوز به شما امکان راه اندازی بازسازی را می دهد که اغلب در مواقع اضطراری می تواند مفید باشد.

و در پایان سعی کنید کلیه پرونده های مشکوک را جدا کنید. جداسازی آن ها از تبادل آن ها با فایل های دیگر سیستم شبکه جلوگیری می کند. سپس تمام پرونده های جدا شده را از ویروس ها پاک سازی کنید. به طور دستی تمام ایمیل هایی که توسط نرم افزار آنتی ویروس شما شناسایی شده اند را حذف کنید.